Muchomory Czerwone

Mikrodawki muchomora czerwonego mają szeroki zakres działania na różnego rodzaju patologie o różnej przyczynie, w tym hormonalnej, endokrynologicznej, immunologicznej, bakteryjnej i wirusowej. Użycie grzybów psylocybinowych nie obejmuje chorób fizycznych (somatycznych). Natomiast mikrodawkowanie grzybów psylocybinowych nie jest skuteczne w walce z chorobami lub objawami fizjologicznymi.

Łysiczka lancetowata – pospolicie rosnące w Polsce grzyby psylocybinowe.

Mikrodawkowanie grzyba psylocybinowego w przeciwieństwie do muchomora czerwonego, nie wykazuje działania nasennego oraz nie daje rezultatów w leczeniu patologii skórnych, takich jak łuszczyca, egzema, brodawki lub przebarwienia skóry. Nie przejawia także właściwości przeciwbólowych w porównaniu z muchomorem czerwonym. Amanita muscaria z kolei jest używana do leczenia bólu stawów, bólów w układzie mięśniowo-szkieletowym, reumatoidalnych zapalenia stawów, bólów menstruacyjnych i migren [1].

Grzyby psylocybinowe używane są głównie w celu poprawy wydajności, takiej jak zwiększenie energii, kreatywności, nauki, motywacji i koncentracji, oraz łagodzenia objawów psychologicznych, takich jak astenia i depresja. Większość raportów wykazała ogólne polepszenie funkcjonowania psychologicznego – dobre samopoczucie, mistyczne doświadczenia, uwydatnienie cech osobowości, a także zmniejszenie negatywnych emocji, neurotyzmu, lęku, agresji, frustracji, problemów z relacjami międzyludzkimi, strachu przed komunikacją i ataków paniki. Efekty te są bardzo podobne do mikrodawkowania muchomora czerwonego, natomiast ze względu na oddziaływanie na inne neuroprzekaźniki ich odbiór może być zupełnie inaczej odczuwany, zależnie od użytkownika.

Istnieją pewne podobieństwa między mikrodawkowaniem AM a mikrodawkowaniem grzybów psylocybinowych. Mikrodawki psylocybiny okazują się skuteczne w leczeniu uzależnienia od alkoholu, nikotyny, leków na receptę i amfetamin [2]. Badacze z Johns Hopkins stwierdzili, że 80% palaczy, którzy brali psylocybinę jako część terapii behawioralnej, byli w stanie całkowicie rzucić palenie tytoniu [3]. Mikrodawki psylocybiny okazały się również mieć porównywalne lub lepsze wyniki w leczeniu klastrowych bólów głowy, niż większość konwencjonalnych leków. Wielu ludzi doświadczyło długich okresów remisji po leczeniu swoich bólów głowy substancjami psychodelicznymi[4].

Źródła:

  1. Smith, “Can You Microdose to Treat Depression?”
  2. Andersson and Kjellgren, “Twenty Percent Better with 20 Micrograms?,” 63.
  3. Johnson et al., “Long-Term Follow-Up of Psilocybin-Facilitated Smoking Cessation,” 55–60.
  4. Sewell et al., “Response of Cluster Headache to Psilocybin and LSD,” 1920–22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów